Implanty zębów Olsztyn

Implant zębowy – co muszę wiedzieć?

Implanty zębowe to obecnie najlepsza metoda odbudowy braków w uzębieniu. Są rozwiązaniem długoczasowym i zdecydowanie poprawiają komfort i jakość życia.

Cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, przez co jest bezbolesny.

Powierzchnia implantu jest gwintowana i swoim kształtem przypomina walec, najczęściej przyjmując formę małych tytanowych wkrętów. Implanty zębów zostają umieszczone przez lekarza w miejscu brakującego zęba – w ten sposób odbudowany zostaje korzeń zęba.

Aby w jamie ustnej pojawił się cały ząb, do implantu zostaje dołączona (dokręcona) korona protetyczna i dopiero wówczas możemy mówić o odbudowie brakującego zęba z użyciem implantu.

Chirurg, wykonujący zabieg wstawiania implantów, ma możliwość zarówno uzupełniania pojedynczych braków w uzębieniu, jak i leczenia bezzębia tak zwane zabiegi m.in. All-on-4 czy protezy całkowite na lokatorach

Chirurgia stomatologiczna olsztyn

Leczenie implantologiczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu implantologicznym to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi implantologiczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Czym jest implant zęba i na czym polega leczenie?

 

To pytanie bardzo często ze strony naszych pacjentów. Postaramy się możliwie jak najdokładniej to wytłumaczyć.

Implanty dentystyczne są umieszczane chirurgicznie w kości szczęki, gdzie służą jako korzenie brakujących zębów. Ponieważ tytan w implantach stapia się z kością szczęki, implanty nie ślizgają się, nie hałasują ani nie powodują uszkodzeń kości, tak jak może to zrobić w przypadku stałych mostów lub protez. A materiały nie mogą psuć się tak, jak twoje własne zęby, które wspierają regularne wykonywanie mostów.

Sam implant to nieduża śruba, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba i umieszczenie go w kości. Ta część jest całkowicie niewidoczna, dokładnie tak jak korzeń naturalnego zęba. Sam implant nie jest oczywiście pełnym zębem. Przykręcony jest do niego specjalistyczny łącznik, który w późniejszym etapie leczenia staje się wsparciem dla korony. W zasadzie można powiedzieć, że implant jest pewnym początkiem w całej rekonstrukcji utraconego zęba i całość wypełnia przymocowana do niego porcelanowa korona.

KOMPLEKSOWE LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE PROWADZI:

 

Implantolog Olsztyn
Implantolog Olsztyn

Lekarz Dentysta Rafał Tymiński

Doktor Rafał jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej. Obecnie kieruje także Oddziałem Chirurgii Szczękowo – Twarzowej w Szpitalu Miejskim w Olsztynie, tworzy zespół zajmujący się leczeniem chirurgicznym urazów, nowotworów oraz wad obszaru głowy i szyi. W Naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Lekarz Dentysta Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych.
Ukończył curriculum implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mikroskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.

Implanty zębowe to obecnie najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda odbudowy ubytków w uzębieniu, która znacznie poprawia komfort życia. Interesują Cię implanty zębów Olsztyn? Sprawdź, jak wykonuje się zabieg wszczepiania implantów, ile kosztuje i jakie korzyści ze sobą niesie.

Implanty zębów Olsztyn – czym są?

Implant zębowy to nieduża śruba, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba i umieszczenie go w kości szczęki. Ta część jest całkowicie niewidoczna, podobnie jak korzeń naturalnego zęba. Do każdego implantu przykręcony jest specjalny łącznik, który w późniejszym etapie leczenia staje się wsparciem dla korony.

Implanty zębowe są wykonywane między innymi z tytanu. Materiał ten stapia się z kością szczęki, dzięki czemu implanty nie ślizgają się, nie hałasują ani nie powodują uszkodzeń kości. Tytan jest wyjątkowo trwały, co sprawia, że implanty dentystyczne są lepszym wyborem niż uzupełnienia ruchome.

Olsztyn implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Interesuje Cię zabieg wszczepienia implantów zębów Olsztyn? Warto najpierw dowiedzieć się, jak przebiega metoda mocowania implantów. Zostają one umieszczone przez lekarza w miejscu brakującego zęba – w ten sposób odbudowany zostaje korzeń zęba. Aby w jamie ustnej pojawił się cały ząb, do implantu zostaje dokręcona korona protetyczna i dopiero wówczas możemy mówić o odbudowie brakującego zęba z użyciem implantu.

Istnieje możliwość zarówno uzupełnienia pojedynczych ubytków zębowych, jak i umocowania pełnej protezy. Co ważne, cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, przez co jest całkowicie bezbolesny.

Implantologia Olsztyn w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu implantologicznym, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów.

Wszystkie zabiegi implantologiczne w naszej klinice są wykonywane w oparciu o najnowocześniejsze metody. Do zabiegów wykorzystujemy tylko najnowszy sprzęt z najwyższej półki. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoje leczenie będzie przebiegać zgodnie z najbardziej aktualnymi wytycznymi.

Implant zęba Olsztyn – cena

Jakie są ceny implantów zębowych Olsztyn? Wszczepienie implantu lub korona na implancie to koszt około 3000 zł. Bardziej skomplikowane zabiegi stomatologiczne, takie jak korona na łączniku indywidualnym czy sinus lift (podniesienie dna zatoki) to zaś koszt około 3500 zł.

Implanty stomatologiczne Olsztyn – sprawdź nasze usługi

Nasze centrum stomatologiczne Olsztyn to sztab wykwalifikowanych lekarzy specjalistów – każdy z nich jest prawdziwym fachowcem w swojej dziedzinie. Służymy poradami na każdym etapie leczenia i profilaktyki zębów.

W klinice Frączak Stomatologia wykonujemy zarówno implanty zębowe, jak i inne zabiegi stomatologiczne – sprawdź także:

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com