Implanty zębów Olsztyn

Implant zębowy – co muszę wiedzieć?

Implanty zębowe to obecnie najlepsza metoda odbudowy braków w uzębieniu. Są rozwiązaniem długoczasowym i zdecydowanie poprawiają komfort i jakość życia.

Cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, przez co jest bezbolesny.

Powierzchnia implantu jest gwintowana i swoim kształtem przypomina walec, najczęściej przyjmując formę małych tytanowych wkrętów. Implanty zębów zostają umieszczone przez lekarza w miejscu brakującego zęba – w ten sposób odbudowany zostaje korzeń zęba.

Aby w jamie ustnej pojawił się cały ząb, do implantu zostaje dołączona (dokręcona) korona protetyczna i dopiero wówczas możemy mówić o odbudowie brakującego zęba z użyciem implantu.

Chirurg, wykonujący zabieg wstawiania implantów, ma możliwość zarówno uzupełniania pojedynczych braków w uzębieniu, jak i leczenia bezzębia tak zwane zabiegi m.in. All-on-4 czy protezy całkowite na lokatorach

Chirurgia stomatologiczna olsztyn

Leczenie implantologiczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu implantologicznym to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi implantologiczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Czym jest implant zęba i na czym polega leczenie?

 

To pytanie bardzo często ze strony naszych pacjentów. Postaramy się możliwie jak najdokładniej to wytłumaczyć.

Implanty dentystyczne są umieszczane chirurgicznie w kości szczęki, gdzie służą jako korzenie brakujących zębów. Ponieważ tytan w implantach stapia się z kością szczęki, implanty nie ślizgają się, nie hałasują ani nie powodują uszkodzeń kości, tak jak może to zrobić w przypadku stałych mostów lub protez. A materiały nie mogą psuć się tak, jak twoje własne zęby, które wspierają regularne wykonywanie mostów.

Sam implant to nieduża śruba, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba i umieszczenie go w kości. Ta część jest całkowicie niewidoczna, dokładnie tak jak korzeń naturalnego zęba. Sam implant nie jest oczywiście pełnym zębem. Przykręcony jest do niego specjalistyczny łącznik, który w późniejszym etapie leczenia staje się wsparciem dla korony. W zasadzie można powiedzieć, że implant jest pewnym początkiem w całej rekonstrukcji utraconego zęba i całość wypełnia przymocowana do niego porcelanowa korona.

KOMPLEKSOWE LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE PROWADZI:

 

Implantolog Olsztyn

Lekarz Dentysta Rafał Tymiński

Doktor Rafał jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej. Obecnie kieruje także Oddziałem Chirurgii Szczękowo – Twarzowej w Szpitalu Miejskim w Olsztynie, tworzy zespół zajmujący się leczeniem chirurgicznym urazów, nowotworów oraz wad obszaru głowy i szyi. W Naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Implantologia Olsztyn – cennik

Wszczepienie implantu3000 zł
Odsłonięcie implantu I założenie śruby gojącej300 zł
Korona na implancie3000 zł
Korona na łączniku indywidualnym3500 zł
Sinus lift (podniesienie dna zatoki)3500 zł

Ostateczny koszt usługi zostanie określony podczas konsultacji, po dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego. Podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com