Periodontologia Olsztyn

Masz problemy z dziąsłami? Periodontologia Olsztyn to idealne rozwiązanie. W naszym gabinecie stomatologicznym pomożemy Ci uporać się z męczącymi dolegliwościami. Sprawdź, jakie usługi oferuje gabinet Frączak Stomatologia i olśnij wszystkim pięknym uśmiechem.

Periodontologia – co muszę wiedzieć?

Periodontologia Olsztyn to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia. Jest to grupa schorzeń tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w zębodole (dziąsło, więzadła ozębnej, kość wyrostka zębodołowego, cement korzeniowy).

Jednym z częściej występujących tego typu schorzeń jest paradontoza, czyli zapalenie przyzębia. Może ono doprowadzić nawet do utraty uzębienia.

Bonding - licówki kompozytowe olsztyn

Poradnia periodontologiczna Olsztyn

Szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w periodontologii? Jesteś w dobrym miejscu. W klinice Frączak Stomatologia stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów. Decydując się na nasze usługi, masz gwarancję, że skorzystasz z takich elementów, jak:

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi z zakresu periodontologii Olsztyn wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Najnowocześniejszy sprzęt

Nasza poradnia periodontologiczna Olsztyn wykorzystuje tylko najnowszy sprzęt oraz z najwyższej półki.

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach.

Periodontologia w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w periodontologii, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi periodontologii wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Periodontologia – często zadawane pytania

Czym grozi nieleczona choroba przyzębia?

Stan zapalny przyzębia może wydawać się nieszkodliwy. Z tego też powodu pacjenci lekceważą początkowe objawy. Jednak w wyniku zapalenia tkanek przyzębia dochodzi do wielu niekorzystnych zmian: 

  • migracji nabłonka kieszonki dziąsłowej w stronę szczytu korzenia;
  • destrukcji włókien kolagenowych ozębnej;
  • zapalnej resorpcji kości wyrostka.

Pogłębiająca się infekcja nie tylko zaczyna być bolesna, ale grozi także utratą zęba. 

Jakimi schorzeniami zajmuje się periodontologia?

  • Przeszczepy dziąsła;
  • Augmentacja kości – polega na wypełnieniu pojedynczych ubytków kości wyrostka zębodołowego. Inaczej zabieg ten jest nazywany regeneracją lub nadbudową kości
  • Pokrywanie recesji 
  • Przygotowanie pod zabiegi implanto-protetyczne
  • Kortykotomia
  • Podcinanie wędzidełek
  • Leczenie chorób błony śluzowej

Kompleksowe zabiegi periodontologiczne prowadzi:

Lekarz Dentysta Kamil Skaliński

Jest to specjalista periodontologii (leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej). Posiada niezliczone złoża wiedzy i profesjonalizmu. Do swoich zabiegów wykorzystuje najnowocześniejsze metody. Jego zainteresowania zawodowe to kliniczna patologia jamy ustnej.

Dr Wojciech Frączak - endodonta w Olsztynie

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com