Higienizacja zębów Olsztyn

Higienizacja zębów – co muszę wiedzieć?

Aby zachować piękny uśmiech i zadbać o prawidłowy stan jamy ustnej, należy przynajmniej raz w roku udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne zabiegi higienizacyjne, które powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistę – dyplomowaną higienistkę lub dentystę.

Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się złogów nazębnych, a więc płytki bakteryjnej, kamienia, osadów oraz resztek pokarmowych, które stanowią idealną pożywkę dla szkodliwych bakterii.

Profesjonalna higienizacja zębów wykonywana jest przez wykwalifikowaną dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. 

Higienizacja zębów

Profesjonalna higienizacja zębów w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w higienizacji zębów to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi z zakresu higienizacji zębów wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Profesjonalna higienizacja zębów w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w higienizacji zębów, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi higienizacji zębów wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Higienizacja zębów – co jest wykonywane w jej ramach?

Skaling

Skaling to bezbolesny zabieg, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego. Za pomocą skalingu z kamienia można oczyścić zarówno korony zębów (skaling naddziąsłowy), jak i przestrzeń poniżej linii dziąseł (skaling poddziąsłowy). W Naszym gabinecie wykonujemy skaling ultradźwiękowy. W czasie zabiegu urządzenie wytwarza drgania o wysokiej częstotliwości, które skutecznie rozbijają kamień nazębny.

Piaskowanie zębów

Profesjonalna higienizacja zębów obejmuje również piaskowanie. To zabieg, którego celem jest usunięcie przebarwień i płytki nazębnej. Osad gromadzący się na zębach przyczynia się do rozwoju próchnicy i innych schorzeń. Warto wiedzieć, że jego usunięcie przy pomocy szczoteczki nie jest możliwe, stąd też zabieg ten powinien być wykonywany raz na pół roku, przy okazji wizyty kontrolnej u dentysty.

Zabieg piaskowania zębów wykonuje się przy użyciu piaskarki. Ponieważ piasek trafia nawet do trudno dostępnych miejsc, skutecznie usuwa zgromadzony osad. Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka godzin po jego wykonaniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów.

Polerowanie zębów

Najczęściej jest wykonywane tuż po piaskowaniu. Jego celem jest wygładzenie powierzchni zębów oraz zabezpieczenie ich przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Polerowanie zębów odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych past (które mają też właściwości oczyszczające) oraz szczoteczek dentystycznych.

Podobnie jak wyżej omówione zabiegi, polerowanie zębów jest bezbolesne. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu w czasie jego trwania.

Fluoryzacja

Ostatnim etapem higienizacji zębów jest ich fluoryzacja. To zabieg, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów, zabezpieczenie ich przed próchnicą oraz osadzaniem się kamienia nazębnego. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa zaledwie chwilę. Na czym polega fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu. W jego składzie znajduje się fluor o dużym stężeniu. Po kilku minutach preparat jest usuwany.

Profesjonalne zabiegi higienizacji zębów prowadzą:

Izabela Pietras

Izabela pietras

Izabela Pietras

Kornelia Sobierajska

Izabela Pietras

Karolina Ruszczyk

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com