Stomatolog dziecięcy Olsztyn

Stomatologia dziecięca – co muszę wiedzieć?

Lecząc dzieci zapewniamy indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i materiały. 

Jako jedni z nielicznych idąc za najnowszymi trendami stomatologii dziecięcej stosujemy sedację wziewną – doskonały sposób na walkę z dentofobią, pozwalając się uspokoić i zrelaksować. 

Tworząc Nasze gabinety dbaliśmy o wspaniałe wnętrza, do których dzieci chcą wracać i opowiadają o nim po wizycie w szkole i domu. Na mapie Olsztyna jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej profesjonalnych gabinetów dla dzieci.

Dentysta dziecięcy Olsztyn

Jak przebiega przyjmowanie najmłdoszych pacjentów?

Wizyta adaptacyjna

To pierwsza wizyta rozpoczynająca stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Pacjent zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym. Dzięki temu oswaja się z zupełnie nowym otoczeniem i tworzy sobie pierwsze, dobre wrażenie. 

Kontrola stanu jamy ustnej

Kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny.

Sedacja wziewna

Znosi niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczula, uspokaja i wycisza Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne dla dzieci prowadzą:

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta Barbara Dobruń – Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę.

W Naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta Aleksandra Frączak

Doktor Ola ukończyła studia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu.

Jest absolwentką Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakesu stomatologii i medycyny estetycznej.

W Naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą, dziecięcą i estetyczną.

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

Lekarz dentysta Dominika Szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. 

Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. 

Marzy jej się wielka tablica na ścianie,  na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

Co wchodzi w skład leczenia stomatologicznego dzieci w naszym gabinecie?

Zabiegi profilaktyczne:

 • Fluoryzacja (czyli lakierowanie zębów) polegająca na pokryciu powierzchni zębów dodatkową warstwą fluoru. Zabieg ten zapobiega próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybki i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.
 • Lakowanie polegające na uszczelnieniu (wygładzeniu i spłyceniu) bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy. Jest szybki i bezbolesny.
 • Higienizacja zębów polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych Dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U Dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.

 

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej:

  • Leczenie próchnicy polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu oraz sedacji wziewnej, jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla Dziecka.

Zabiegi z zakresu protetyki:

 • Korony stalowe na zęby mleczne stosowane m. in. w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany. 

   

  Zabiegi z zakresu ortodoncji:

  • Leczenie aparatem wyjmowanym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Dzięki możliwości pełnej personalizacji aparatu, Mały Pacjent chętnie go użytkuje. W leczeniu tym najważniejszą rolę odgrywa systematyczność, Dziecko powinno nosić aparat ok. 16 godz. dziennie. 
  • Leczenie aparatem stałym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u Dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę Dziecka.
  • Leczenie ortodontycznym utrzymywaczem przestrzeni – jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców. 

  Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

   • Ekstrakcja zęba mlecznego jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej. W przypadku zdrowych mlecznych ząbków stosuje się ją w celu przeprowadzenia skutecznego leczenia ortodontycznego bądź, gdy mleczak utrudnia wyrzynanie się swojego stałego odpowiednika.
   • Plastyka wędzidełka polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka. Stosuje się ją m. in. w przypadku diastemy prawdziwej u Dziecka oraz ze wskazań logopedycznych. 

    Stomatologia dziecięca Olsztyn – cennik

     

    Wizyta adaptacyjna150 zł
    Badanie stomatologiczne z fluoryzacją, remineralizacjąOd 200 zł
    Wizyta kontrolna co 3 miesiące / badanie / instruktaż higieniczny / konsultacja150 zł
    Wizyta kontrolna co 3 miesiące z fluoryzacja, remineralizacja180 zł
    Impregnacja – lapisowanie azotanem srebra (1 wizyta)200 zł
    Lekarstwo w zębie mlecznym/ amputacja przyżyciowa/ mortalnaOd 200 zł
    Wypełnienie w zębie mlecznym200 -250 zł
    Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego200 zł
    Lakowanie zęba180 zł
    Poszerzone lakowanie zęba220 zł
    Leczenie kanałowe zęba mlecznego500 zł
    Wypełnienie estetyczne w zębie stałym250 – 400 zł
    Sedacja – Pierwsze rozpoczęte 30 min170 zł
    Sedacja – kolejne 10 min30 zł
    Maska do Sedacji (wielorazowa na własność pacjenta)60 zł

    Ostateczny koszt usługi zostanie określony podczas konsultacji, po dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
    Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego. Podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

    Zostańmy w kontakcie

    Zapraszamy do naszego gabinetu.

    Nasz Adres:

    ul. Bartąska 158 lok.9

    10-687 Olsztyn Bartąg

     

    Skontaktuj się

    +48 798 752 067

    fraczakstomatologia@gmail.com