Stomatolog dziecięcy Olsztyn

STOMATOLOG DZIECIĘCY OLSZTYN – CO MUSZĘ WIEDZIEĆ?

Stomatolog dziecięcy Olsztyn zapewnia kompleksową opiekę najmłodszych w zakresie kontroli i leczenia zębów. Lecząc dzieci, zapewniamy indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i materiały. Jako jedni z nielicznych idąc za najnowszymi trendami stomatologii dziecięcej, stosujemy sedację wziewną – doskonały sposób na walkę z dentofobią, pozwalając się uspokoić i zrelaksować. Istotne jest, że tworząc nasze gabinety, zadbaliśmy o wspaniałe wnętrza, do których dzieci chcą wracać i opowiadają o nim po wizycie w szkole i domu. Stomatologia dziecięca Olsztyn jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej profesjonalnych gabinetów dla dzieci w mieście.

Dentysta dziecięcy Olsztyn

Jak przebiega przyjmowanie najmłdoszych pacjentów?

Odwiedzając Centrum Stomatologiczne Olsztyn, masz pewność najwyższej jakości obsługi, a także przestrzegania standardów, które pozwolą Twojemu dziecku przekonać się do częstszych wizyt u dentysty. Stomatolog dla dzieci Olsztyn zadba o to, by wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Aby sprostać oczekiwaniom najmłodszych pacjentów, oferujemy:

Wizytę adaptacyjną

Czyli pierwszą wizytę rozpoczynającą stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Pacjent zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym

Kontrolę stanu jamy ustnej

Kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny

Sedację wziewną

Pozwalającą znieść niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczulić, uspokoić i wyciszyć Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy

Kompleksowe leczenie stomatologiczne dla dzieci prowadzą:

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta Barbara Dobruń – Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę.

W Naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta Aleksandra Frączak

Doktor Ola ukończyła studia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu.

Jest absolwentką Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakesu stomatologii i medycyny estetycznej.

W Naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą, dziecięcą i estetyczną.

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

Lekarz dentysta Dominika Szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. 

Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. 

Marzy jej się wielka tablica na ścianie,  na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

Co wchodzi w skład leczenia stomatologicznego dzieci w naszym gabinecie?

Dentysta dziecięcy Olsztyn oferuje kompleksowe zabiegi, pozwalające na kontrolę uzębienia i wdrożenie niezbędnych kroków do poprawy stanu zdrowia zębów najmłodszych. Nasze usługi możemy podzielić na:

ZABIEGI PROFILAKTYCZNE:

  • Fluoryzacja polegająca na pokryciu powierzchni zębów dodatkową warstwą fluoru. Zapobiega ona próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybka i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.
  • Lakowanie polegające na uszczelnieniu bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy.
  • Higienizacja zębów polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.

ZABIEGI Z ZAKRESU STOMATOLOGII ZACHOWAWCZEJ:

  • Leczenie próchnicy polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu oraz sedacji wziewnej jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla dziecka.

ZABIEGI Z ZAKRESU PROTETYKI:

  • Korony stalowe na zęby mleczne stosowane w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany.

ZABIEGI Z ZAKRESU ORTODONCJI:

  • Leczenie aparatem wyjmowanym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Ortodonta dla dzieci Olsztyn pozwoli Twojemu dziecku na pełną personalizację aparatu, co skłoni go do regularnego korzystania.
  • Leczenie aparatem stałym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę.
  • Leczenie ortodontycznym utrzymywaczem przestrzeni – jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców.

ZABIEGI Z ZAKRESU CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ:

  • Ekstrakcja zęba mlecznego jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej. Stosuje się ją także w celu przeprowadzenia skutecznego leczenia ortodontycznego bądź, gdy mleczak utrudnia wyrzynanie się swojego stałego odpowiednika.
  • Plastyka wędzidełka polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka. Stosuje się ją w przypadku diastemy prawdziwej oraz ze wskazań logopedycznych.

Pogotowie stomatologiczne dla dzieci Olsztyn świadczy także szereg usług, które sprawdzą się u dorosłych. Oferujemy:

Stomatologia dziecięca Olsztyn – cennik

 

Wizyta adaptacyjna150 zł
Badanie stomatologiczne z fluoryzacją, remineralizacjąOd 200 zł
Wizyta kontrolna co 3 miesiące / badanie / instruktaż higieniczny / konsultacja150 zł
Wizyta kontrolna co 3 miesiące z fluoryzacja, remineralizacja180 zł
Impregnacja – lapisowanie azotanem srebra (1 wizyta)200 zł
Lekarstwo w zębie mlecznym/ amputacja przyżyciowa/ mortalnaOd 200 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym200 -250 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego200 zł
Lakowanie zęba180 zł
Poszerzone lakowanie zęba220 zł
Leczenie kanałowe zęba mlecznego500 zł
Wypełnienie estetyczne w zębie stałym250 – 400 zł
Sedacja – Pierwsze rozpoczęte 30 min170 zł
Sedacja – kolejne 10 min30 zł
Maska do Sedacji (wielorazowa na własność pacjenta)60 zł

Ostateczny koszt usługi zostanie określony podczas konsultacji, po dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego. Podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com