Stomatolog dziecięcy Olsztyn

STOMATOLOG DZIECIĘCY OLSZTYN – CO MUSZĘ WIEDZIEĆ?

Stomatolog dziecięcy Olsztyn zapewnia kompleksową opiekę najmłodszych w zakresie kontroli i leczenia zębów. Lecząc dzieci, zapewniamy indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i materiały. Jako jedni z nielicznych idąc za najnowszymi trendami stomatologii dziecięcej, stosujemy sedację wziewną – doskonały sposób na walkę z dentofobią, pozwalając się uspokoić i zrelaksować. Istotne jest, że tworząc nasze gabinety, zadbaliśmy o wspaniałe wnętrza, do których dzieci chcą wracać i opowiadają o nim po wizycie w szkole i domu. Stomatologia dziecięca Olsztyn jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej profesjonalnych gabinetów dla dzieci w mieście.

Dentysta dziecięcy Olsztyn

Jak przebiega przyjmowanie najmłdoszych pacjentów?

Odwiedzając Centrum Stomatologiczne Olsztyn, masz pewność najwyższej jakości obsługi, a także przestrzegania standardów, które pozwolą Twojemu dziecku przekonać się do częstszych wizyt u dentysty. Stomatolog dla dzieci Olsztyn zadba o to, by wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Aby sprostać oczekiwaniom najmłodszych pacjentów, oferujemy:

Wizytę adaptacyjną

Czyli pierwszą wizytę rozpoczynającą stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Pacjent zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym

Kontrolę stanu jamy ustnej

Kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny

Sedację wziewną

Pozwalającą znieść niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczulić, uspokoić i wyciszyć Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy

Kompleksowe leczenie stomatologiczne dla dzieci prowadzą:

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta Barbara Dobruń – Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę.

W Naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta Aleksandra Frączak

Doktor Ola ukończyła studia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu.

Jest absolwentką Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakesu stomatologii i medycyny estetycznej.

W Naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą, dziecięcą i estetyczną.

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn
Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

Lekarz dentysta Dominika Szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. 

Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. 

Marzy jej się wielka tablica na ścianie,  na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

Lekarz Dentysta Katarzyna Dorochowicz

Doktor Katarzyna ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W Naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci w tym również w sedacji.

Na pierwszym miejscu zawsze stawia komfort pacjenta, dlatego wizyty u Doktor Katarzyny są przyjemnością.
Swój wolny czas chętnie spędza aktywnie na pieszych wędrówkach i podróżowaniu.

Co wchodzi w skład leczenia stomatologicznego dzieci w naszym gabinecie?

Dentysta dziecięcy Olsztyn oferuje kompleksowe zabiegi, pozwalające na kontrolę uzębienia i wdrożenie niezbędnych kroków do poprawy stanu zdrowia zębów najmłodszych. Nasze usługi możemy podzielić na:

ZABIEGI PROFILAKTYCZNE:

  • Fluoryzacja polegająca na pokryciu powierzchni zębów dodatkową warstwą fluoru. Zapobiega ona próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybka i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.
  • Lakowanie polegające na uszczelnieniu bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy.
  • Higienizacja zębów polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.

ZABIEGI Z ZAKRESU STOMATOLOGII ZACHOWAWCZEJ:

  • Leczenie próchnicy polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu oraz sedacji wziewnej jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla dziecka.

ZABIEGI Z ZAKRESU PROTETYKI:

  • Korony stalowe na zęby mleczne stosowane w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany.

ZABIEGI Z ZAKRESU ORTODONCJI:

  • Leczenie aparatem wyjmowanym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Ortodonta dla dzieci Olsztyn pozwoli Twojemu dziecku na pełną personalizację aparatu, co skłoni go do regularnego korzystania.
  • Leczenie aparatem stałym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę.
  • Leczenie ortodontycznym utrzymywaczem przestrzeni – jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców.

ZABIEGI Z ZAKRESU CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ:

  • Ekstrakcja zęba mlecznego jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej. Stosuje się ją także w celu przeprowadzenia skutecznego leczenia ortodontycznego bądź, gdy mleczak utrudnia wyrzynanie się swojego stałego odpowiednika.
  • Plastyka wędzidełka polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka. Stosuje się ją w przypadku diastemy prawdziwej oraz ze wskazań logopedycznych.

Pogotowie stomatologiczne dla dzieci Olsztyn świadczy także szereg usług, które sprawdzą się u dorosłych. Oferujemy:

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com