Stomatologia zachowawcza Olsztyn

Leczenie próchnicy – co muszę wiedzieć?

Leczenie próchnicy – problem próchnicy zębów jest powszechny – obecnie dotyka ponad 90% osób dorosłych w Polsce. Cierpią na nią jednak nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i młodzież. 

Do stomatologii zachowawczej zalicza się zarówno profilaktykę jamy ustnej, jak i leczenie ubytków próchnicowych.

W Naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań, aby walczyć ze stereotypem dentysty i udowadniamy każdego dnia, że regularne wizyty u dentysty mogą stać się przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

Warto także zaznaczyć, że zlekceważenie ubytku próchnicowego może doprowadzić do zaatakowania miazgi zęba przez bakterie. W takiej sytuacji konieczne jest leczenie kanałowe.

Bonding - licówki kompozytowe olsztyn

Leczenie próchnicy w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w stomatologii zachowawczej to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Leczenie próchnicy w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi stomatoloigii zachowawczej wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Leczenie próchnicy – często zadawane pytania

Jak dentysta usuwa próchnicę?

Najczęściej stosowaną formą leczenia umiarkowanych i dużych ubytków są wypełnienia. Przy zakładaniu wypełnienia stomatolog wierci dziurę w chorym zębie, usuwa tkanki dotknięte próchnicą wewnątrz ubytku, a następnie wypełnia oczyszczoną przestrzeń odpowiednim materiałem, który wzmacnia strukturę zęba.

Ile trwa leczenie próchnicy?

Na pytanie „ile trwa leczenie próchnicy” nie ma niestety prostej, uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesne metody leczenia, która ograniczają czas, który pacjent musi spędzić na fotelu dentystycznym do niezbędnego minimum. Oczyszczenie jednego zęba z próchnicy może zająć kilka minut. Natomiast wypełnienie ubytku – od kilkunastu minut do godziny. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza w walce z próchnicą jest profilaktyka, a ta powinna być prowadzona przez całe życie.

Kompleksowe zabiegi stomatologii zachowawczej prowadzą:

Dr Wojciech Frączak - endodonta w Olsztynie

Lekarz Dentysta Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych.

Ukończył Curriculum Implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mirkoskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.

stomatolog dziecięcy olsztyn - aleksandra nadera

Lekarz Dentysta ALEKSANDRA FRĄCZAK

Doktor Ola ukończyła studia na uniwersytetecie medycznym we Wrocławiu. Jest absolwentką akademii medycyny estetycznej w renomowanej szkole aesth medic trainings w Warszawie.

Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej. W naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą i estetyczną.

 

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

Lekarz Dentysta Dominika szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. 

Prywatnie doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. 

Marzy jej się wielka tablica na ścianie,  na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

 

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

Lekarz Dentysta Barbara Dobruń-Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w wojewódzkim szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej.

Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

 

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com