Leczenie w sedacji – co muszę wiedzieć?

Sedacja wziewna jest to potocznie zwany gaz rozweselający, dokładniej to mieszanina dwóch gazów: tlenu i podtlenku azotu. Podając je w odpowiednich proporcjach uzyskujemy efekt zniesienia niepokoju, strachu oraz wyciszenie pacjenta.

Podtlenek uspokaja dziecko i sprawia, że chętniej wypełnia polecenia lekarza. Ponadto, podtlenek azotu, wykazuje także delikatne działanie znieczulające, co ułatwia wykonanie koniecznych zabiegów. Dziecko pozostaje w ciągłym kontakcie z lekarzem – jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta.

Umów się na wizytę!

Leczenie w sedacji w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w stomatologii zachowawczej to jesteś we właściwym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych Pacjentów.

Leczenie w sedacji w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w stomatologii zachowawczej to jesteś we właściwym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki.

Indywidualne podejście

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. W naszej klinice rozumiemy to, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, żeby Wasze potrzeby były na pierwszym miejscu.

Wykwalifikowani lekarze

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach.

Jak ćwiczyć przed wizytą?

Lekarz dobiera odpowiedni rozmiar maseczki, Pacjent może wybrać jej zapach. Pracą domową rodziców jest ćwiczenie z dzieckiem zakładania maseczki na nos oraz oddychania przez nią z zamkniętą buzią. Z doświadczenia wiemy, że próby leczenia dzieci, które wcześniej nie korzystały z sedacji, kończą się niepowodzeniem z powodu braku akceptacji maseczki. Na kolejnej wizycie maseczka podłączana jest do aparatu sedacyjnego.

Nie można jednak zapomnieć, że przed wizytą u dentysty, na której stomatolog ma podać gaz rozweselający, dziecko nie powinno jeść 2-3 godziny przed.

 

Kompleksowe leczenie w gazie rozweselającym prowadzi:

Aleksandra Frączak -

Aleksandra Frączak

Doktor Ola ukończyła studia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu. Jest absolwentką Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakresu stomatologii I medycyny estetycznej. W naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą I estetyczną.
Dominika Szczepanek -

Dominika Szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. Marzy jej się wielka tablica na ścianie, na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.
Katarzyna Dorochowicz -

Katarzyna Dorochowicz

Doktor Katarzyna ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci w tym również w sedacji. Na pierwszym miejscu zawsze stawia komfort pacjenta, dlatego wizyty u Doktor Katarzyny są przyjemnością. Swój wolny czas chętnie spędza aktywnie na pieszych wędrówkach i podróżowaniu.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia