Walka z dentofobią

Wiele osób stara się unikać wizyty w gabinecie stomatologicznym, ponieważ kojarzy im się on z bólem i dyskomfortem. Takie obawy w części przypadków przybierają postać dentofobii czyli panicznego strachu przed dentystą – wówczas reakcje lękowe może budzić nawet sam dźwięk wiertła dentystycznego czy zapach środków dezynfekujących używanych w gabinecie.

Jakie jest źródło obaw? Zazwyczaj powodem są przykre doświadczenia z przeszłości. Sprawiają, że Pacjent woli unikać przekraczania progu gabinetu, nawetwtedy, gdy zęby zaczynają się psuć. Efektem jest niestety pogarszający się stan zębów, który ostatecznie może prowadzić nawet do ich utraty.

A przecież wcale nie musi tak być! Wystarczy zdać sobie sprawę, że nowoczesna stomatologia nie musi wcale wiązać się z nieprzyjemnymi przeżyciami. W klinice Stomatologia Frączak nawet skomplikowane zabiegi przeprowadzamy bezboleśnie i jak najbardziej komfortowo.

 

Nowoczesne znieczulenia miejscowe

Naszych Pacjentów zabezpieczamy przed bólem, stosując znieczulenia miejscowe od renomowanych producentów. Dzięki nim nawet inwazyjne zabiegi odbywają się w pełni bezboleśnie i bezstresowo. Używane przez nas środki znieczulające nie tylko mają wysoką skuteczność, ale są też bezpieczne.

Gaz rozweselający (sedacja wziewna)

Gaz rozweselający jest mieszaniną podtlenku azotu i tlenu. Pacjent wdycha ją przez maseczkę. Gaz redukuje stres – sprawia, że Pacjent jest rozluźniony, a jego zmysły przytłumione, zachowuje on jednak świadomość, może więc porozumiewać się i współpracować z lekarzem. W niektórych przypadkach następuje niepamięć wsteczna – polega na tym, że Pacjent nie pamięta zabiegu, co zapewnia mu dodatkowy komfort psychiczny.

Ta metoda znieczulenia jest szczególnie lubiana przez dzieci. Jej zaletą jest natychmiastowe działanie, osiągane dzięki temu, że gaz przenika do krwiobiegu za pośrednictwem dróg oddechowych. Gaz jest bezwonny, dlatego jego podawaniu nie towarzyszą nieprzyjemne odczucia. Co ważne, jest to metoda o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Najczęściej efekt działania gazu mija w zaledwie 5 minut od zakończenia sedacji, a skutki uboczne pojawiają się bardzo rzadko i są łagodne – ograniczają się do uczucia dezorientacji i lekkich nudności.

 

Przyjazna atmosfera

W naszej klinice zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest panująca w gabinecie atmosfera. Zależy nam na tym, by Pacjenci czuli się u nas jak w domu. Nasz zespół do każdego podchodzi z życzliwością i empatią. Zadbaliśmy, by wystrój, bogaty w roślinne motywy, wpływa kojąco na nerwy, a telewizory na sufitach naszych gabinetów pomagają w oderwaniu myśli od zabiegu.

 

Dowiedz się więcej!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o bezbolesnym i bezstresowym leczeniu, odwiedź Stomatologię Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia