Bonding – co muszę wiedzieć?

Bonding zębów jest zabiegiem, który służy poprawieniu estetyki powierzchni zębów przy wykorzystaniu dedykowanych do tego celu specjalnych żywic kompozytowych. W naszym gabinecie stosujemy najwyższej klasy materiały, wyróżniające się najlepszą na świecie estetyką.

Zabieg ten wykonywany jest w ramach stomatologii estetycznej. Jest on stosunkowo prosty i nie narusza struktury szkliwa, lekarz nie szlifuje zębów tak jak w przypadku licówek.

Dodatkowo całą procedurę wykonać można dość szybko. Za pomocą bondingu można zniwelować nieestetyczne przerwy pomiędzy zębami, poprawić ich kształt oraz kolor.

Bonding zębów Olsztyn
dentysta Olsztyn

Bonding w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w bondingu zębów, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i satysfakcję z uzyskanych efektów naszych Pacjentów.

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi bondingu zębów wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu masz pewność, że Twoje leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Najnowocześniejszego sprzętu medycznego

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko najnowszy sprzęt z najwyższej półki.

Wykwalifikowanych lekarzy i przyjaznej atmosfery

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Najczęstsze pytania

Kiedy zalecamy wykonanie bondingu?

Bonding zębów zalecamy w przypadku potrzeby zamknięcia diastemy lub odbudowy niewielkich ukruszeń korony zębowej. Pozwala on także na korekcję kształtu i wyrównanie pozycji koron zębów. Zalecany jest pacjentom, którzy pragną poprawić estetykę uzębienia bez ingerowania w jego szkliwo. Bonding jest chętnie wybierany przez osoby, którym zależy na szybkim i jak najmniej inwazyjnym uzyskaniu pięknego i harmonijnego uśmiechu.

Jak długo wytrzymuje bonding?

Dla wszystkich, którzy cenią sobie szybkie efekty, bonding jest idealnym rozwiązaniem. Jednak należy pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii: każdy, nawet najtrwalszy materiał nie gwarantuje dożywotniej trwałości.

Zaleca się więc powtarzanie zabiegu, a w międzyczasie regularne polerowanie zębów w gabinecie (co 6-12 miesięcy), aby zapobiec matowieniu kompozytu. Często bonding stosowany jest jako rozwiązanie tymczasowe.

Jak dbać o zęby po zabiegu bondingu?

Bonding zapewnia spektakularną metamorfozę uśmiechu i to już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Aby efekt estetyczny utrzymywał się jak najdłużej, trzeba przestrzegać kilku zasad i stosować się do kilku zaleceń:

 • nie wolno obgryzać paznokci, odkręcać nakrętek od butelek zębami itp. – może to osłabiać i uszkodzić uzębienie i zmniejszyć trwałość bondingu,
 • nie należy zbyt często spożywać barwiących produktów np. kawy, herbaty, czerwonego wina – mogą spowodować powstanie nieestetycznych przebarwień (podobnie działa palenie tytoniu),
 • trzeba przestrzegać zasad higieny jamy ustnej – należy regularnie szczotkować i nitkować zęby.

 

Przed
Po

Pan Arek

Pan Arek nie był zadowolony z wyglądu swoich zębów. Poprawiliśmy ich estetykę, wykonując odbudowę zębów bocznych. Zastosowaliśmy też nakłady koronowe onlay w celu podniesienie zwarcia, a także korony metaloceramiczne. Teraz uśmiech Pana Arka prezentuje się zupełnie inaczej.

Przed
Po

Pan Arek

Pan Arek nie był zadowolony z wyglądu swoich zębów. Poprawiliśmy ich estetykę, wykonując odbudowę zębów bocznych. Zastosowaliśmy też nakłady koronowe onlay w celu podniesienie zwarcia, a także korony metaloceramiczne. Teraz uśmiech Pana Arka prezentuje się zupełnie inaczej.

KOMPLEKSOWE ZABIEGI BONDINGIEM PROWADZI:

Wojciech Frączak

Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Ukończył Curriculum Implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mikroskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.

Co możesz teraz zrobić?

Aby dowiedzieć się więcej o bondingu, odwiedź klinikę Stomatologia Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia