Co musisz wiedzieć?

Implanty zębowe to obecnie najlepsza metoda odbudowy braków w uzębieniu. Są rozwiązaniem długoczasowym i zdecydowanie poprawiają komfort i jakość życia. Implant to kilkumilimetrowy element, który wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu, toteż jest bezbolesny. Powierzchnia implantu jest gwintowana i swoim kształtem przypomina walec, najczęściej przyjmując formę małego tytanowego wkrętu.

Zapisz się na wizytę!
implanty zębowe Olsztyn

 

Implant zostaje umieszczony przez lekarza w miejscu brakującego zęba – w ten sposób odbudowany zostaje korzeń zęba. Ponieważ implant wykonany jest z biozgodnego materiału, integruje się z kością, dzięki czemu przejmuje funkcje naturalnego korzenia i staje się stabilną podstawą pod uzupełnienie protetyczne.

Chirurg, wykonujący zabieg wstawiania implantów, ma możliwość zarówno uzupełniania pojedynczych braków w uzębieniu, jak i leczenia bezzębia przy zastosowaniu protez na implantach.

implanty stomatologiczne Olsztyn

Leczenie implantologiczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu implantologicznym, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie pacjentów.

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi implantologiczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują nowoczesne metody. Dzięki temu masz pewność, że leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki.

Wykwalifikowani lekarze

Każdy z zatrudnionych przez nas lekarzy jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Czym jest implant zęba i na czym polega leczenie?

To pytanie bardzo często ze strony naszych pacjentów. Postaramy się możliwie jak najdokładniej to wytłumaczyć.

Implanty dentystyczne są umieszczane chirurgicznie w kości żuchwy lub szczęki, gdzie służą jako korzenie brakujących zębów. Sam implant, przypominający niewielką śrubkę, nie jest oczywiście pełnym zębem. Przykręcony zostaje do niego specjalny łącznik, który w późniejszym etapie leczenia staje się wsparciem dla korony protetycznej. Implant jest zatem pewnym początkiem w całej rekonstrukcji utraconego zęba.

Implanty zębowe to obecnie najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda odbudowy ubytków w uzębieniu, która znacznie poprawia komfort życia.

 

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

 1. Konsultacja – na początek trzeba ocenić stan uzębienia i przeprowadzić szczegółową diagnostykę. Wywiad lekarski pozwala poznać indywidualne uwarunkowania pacjenta, jego potrzeby i oczekiwania. Dzięki tomografii komputerowej chirurg zapoznaje się z warunkami kostnymi i ilością tkanek miękkich w miejscu planowanej implantacji. Na podstawie tych danych przygotowuje plan leczenia.
 2. Zabiegi przygotowawcze – w niektórych przypadkach ilość tkanki kostnej nie jest wystarczająca, by skutecznie przeprowadzić implantację. W takiej sytuacji wszczepienie implantów poprzedza się zabiegami, które pozwalają w odpowiedni sposób przygotować jamę ustną. Należą do nich sterowana regeneracja kości i podniesienie dna zatoki szczękowej.
 3. Wszczepienie implantów – implanty są umieszczane w kości szczęki lub żuchwy.
 4. Gojenie – po implantacji następuje okres gojenia, trwający zwykle 3-6 miesięcy. Czas ten jest potrzebny na zagojenie się tkanek miękkich i integrację implantu z kością.
 5. Założenie śruby gojącej – następnym krokiem jest odsłonięcie implantu i założenie śruby, które przez okres około 2 tygodni będzie profilować dziąsło i umożliwi prawidłowe wygojenie błony śluzowej.
 6. Skan uzębienia – następnie skanujemy uzębienie, uzyskując w ten sposób dane, na podstawie których technik dentystyczny przygotuje odpowiednią pracę protetyczną.
 7. Mocowanie pracy protetycznej – zakończeniem leczenia jest zamocowanie na implantach koron, mostów czy też protezy.

 

Zalety implantów zębowych

 • stabilność – implanty pozwalają uzyskać większą stabilność prac protetycznych, niż jest to możliwe przy zastosowaniu innych metod, proteza nie będzie się przemieszczać ani wypadać z ust;
 • estetyka – prace protetyczne na implantach, wykonane z wysokiej jakości materiałów, są jak najbardziej zbliżone do wyglądu naturalnych zębów;
 • spowolnienie zaniku kości – dzięki implantom siły żucia są przenoszone na kość, w ten sposób jest ona odpowiednio obciążana, a proces jej zaniku, spowodowany brakiem zęba, ulega spowolnieniu;
 • brak ingerencji w sąsiednie zęby – implanty to samodzielna podstawa pod prace protetyczne, nie trzeba więc szlifować sąsiednich zębów na filary.

 

Kompleksowe leczenie implantologiczne prowadzi:

Wojciech Frączak

Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Ukończył Curriculum Implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mikroskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.
Rafał Tymiński

Rafał Tymiński

Doktor Rafał jest specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej. Obecnie kieruje także Oddziałem Chirurgii Szczękowo – Twarzowej w Szpitalu Miejskim w Olsztynie, tworzy zespół zajmujący się leczeniem chirurgicznym urazów, nowotworów oraz wad obszaru głowy i szyi. W naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o implantach zębowych, odwiedź Stomatologię Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl
   

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia