Co musisz wiedzieć?

Leczenie kanałowe zęba, inaczej nazywane endodontycznym, jest jednym z naszych głównych znaków rozpoznawczych wśród gabinetów stomatologicznych. Często jest ono jedynym sposobem na uniknięcie ekstrakcji zęba. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne techniki a przede wszystkim zaawansowany, wysoce specjalistyczny sprzęt. Wszelkie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu leczenie kanałowe komfortowe dla pacjenta. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala dokładnie oczyścić wszystkie kanały zęba, co znacznie skraca czas spędzony w fotelu dentystycznym i zmniejsza liczbę zabiegów oraz wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie kanałowe Olsztyn
implanty stomatologiczne Olsztyn

Leczenie endodontyczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu endodontycznym, uwzględniając leczenie kanałowe pod mikroskopem, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na:

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi endodontyczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu masz pewność, że Twoje leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości.

Wykwalifikowani lekarze

Każdy z zatrudnionych przez nas lekarzy jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że korzystając z naszych usług, jesteś w dobrych rękach.

Czym jest i jak przebiega leczenie kanałowe?

Czym jest endodoncja mikroskopowa? To pytanie pojawia się bardzo często ze strony naszych pacjentów. Postaramy się możliwie jak najdokładniej to wytłumaczyć. Jeśli dentysta zaleci Ci leczenie kanałowe w celu leczenia uszkodzonego lub chorego zęba, nie musisz się niczego obawiać. W ten sposób leczy się i ratuje miliony zębów każdego roku, łagodząc ból i przywracając zdrowe zęby.

Wewnątrz zęba, pod białym twardym szkliwem i zębiną, znajduje się miękka tkanka zwana miazgą. Ta tkanka zawiera naczynia krwionośne, nerwy i tkankę łączną, które pomagają w rozwoju korzenia. W pełni rozwinięty ząb może przetrwać bez miazgi, jeżeli system korzeniowy zostanie odpowiednio przygotowany i zabezpieczony.

Leczenie kanałowe przeprowadza się w przypadku infekcji i chorób miazgi i okołowierzchołkowych tkanek korzenia. Takie schorzenia są skutkiem nieleczonej lub nieprawidłowo leczonej próchnicy. Dopóki próchnica obejmuje jedynie szkliwo i zębinę, można zaradzić problemowi, przeprowadzając zwykłe leczenie zachowawcze. Próchnica jednak w miarę upływu czasu przenosi się na głębsze tkanki zęba, a kiedy swoim zasięgiem obejmie już miazgę, wówczas leczenie kanałowe jest jedynym ratunkiem przed utratą zęba.

 

Jaki jest przebieg zabiegu?

 1. Konsultacja i diagnostyka – należy stwierdzić, czy ząb rzeczywiście kwalifikuje się do leczenia kanałowego, i zaplanować zabieg. Diagnostyka jest oparta na badaniu RTG. Rentgenowskie zdjęcie pozwala lekarzowi na ocenę stanu zęba i poznanie budowy jego kanałów korzeniowych.
 2. Oczyszczenie zęba z miazgi – po podaniu znieczulenia i zabezpieczeniu miejsca zabiegowego lekarz przystępuje do otwarcia korony zęba. W ten sposób uzyskuje dostęp do miazgi. Usuwa ją z komory oraz z kanałów korzeniowych, które poszerza przy zastosowaniu specjalnych endodontycznych narzędzi. By zabieg był skuteczny, w kanałach nie może zostać żaden fragment zmienionej chorobowo miazgi.
 3. Wypełnienie kanałów – oczyszczone kanały wypełnia się ciekłą gutaperką. Ten materiał na bazie naturalnego kauczuku jest biozgodny, nie wywołuje zatem reakcji alergicznych i nie podrażnia tkanek.
 4. Odbudowa zęba – na koniec rekonstruuje się koronę zęba. Odbudowa może być wykonana za pomocą wypełnienia albo korony protetycznej.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Nowoczesna endodoncja przeprowadzana jest z zastosowaniem mikroskopu, który umożliwia nawet 25-krotne powiększenie obrazu pola zabiegowego, a także je doświetla. Praca z mikroskopem pozwala zwiększyć precyzję zabiegu, co znacząco podnosi skuteczność leczenia i umożliwia opracowanie nawet najbardziej skomplikowanych kanałów korzeniowych!

Mikroskop pozwala też pracować z większym poszanowaniem tkanek – zawężamy pole zabiegowe, ograniczając działania ściśle do tkanek zmienionych chorobowo. Skraca się też czas zabiegu, w wielu przypadkach leczenie kanałowe możemy przeprowadzić w całości w ciągu zaledwie jednej wizyty, w zależności od stanu zęba i indywidualnych uwarunkowań.

Przed
Po

Pani Agnieszka

W przypadku Pani Agnieszki zatroszczyliśmy się zarówno o zdrowie zębów, jak i o ich wygląd. Przeprowadziliśmy leczenie zachowawcze oraz kanałowe zębów, które tego wymagały, a żeby poprawić estetykę uzębienia, wykonaliśmy korony i licówki.

Kompleksowe leczenie kanałowe prowadzi:

Wojciech Frączak

Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Ukończył Curriculum Implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mikroskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu kanałowym, zapraszamy do kliniki Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl
   

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia