Frączak dla dzieci
Stomatologia dziecięca
Leczenie zębów u dzieci

STOMATOLOG DZIECIĘCY OLSZTYN
CO MUSZĘ WIEDZIEĆ?

Stomatolog dziecięcy Olsztyn zapewnia kompleksową opiekę najmłodszych w zakresie kontroli i leczenia zębów. Lecząc dzieci, zapewniamy indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i materiały. Jako jedni z nielicznych idąc za najnowszymi trendami stomatologii dziecięcej, stosujemy sedację wziewną – doskonały sposób na walkę z dentofobią, pozwalając się uspokoić i zrelaksować. Istotne jest, że tworząc nasze gabinety, zadbaliśmy o wspaniałe wnętrza, do których dzieci chcą wracać i opowiadają o nim po wizycie w szkole i domu. Stomatologia dziecięca Olsztyn jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej profesjonalnych gabinetów dla dzieci w mieście.

Zabiegi profilaktyczne dla dzieci:

 • Fluoryzacja

  Polegająca na pokryciu powierzchni zębów dodatkową warstwą fluoru. Zapobiega ona próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybka i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.

  Zapisuję dziecko
 • Lakowanie

  Polegające na uszczelnieniu bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy.

  Zapisuję dziecko
 • Higienizacja zębów

  Polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.

  Zapisuję dziecko

Leczenie zębów u dzieci:

 • Leczenie próchnicy

  Polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu oraz sedacji wziewnej jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla dziecka.

  Zapisuję dziecko
 • Stalowe korony na zęby mleczne

  Stosowane w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany.

  Zapisuję dziecko
 • Ekstrakcja zęba mlecznego

  Jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej.

  Zapisuję dziecko
 • Plastyka wędzidełka

  Polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka. Stosuje się ją w przypadku diastemy prawdziwej oraz ze wskazań logopedycznych.

  Zapisuję dziecko

Ortodonta dziecięcy:

 • Leczenie ortodontyczne aparatem wyjmowanym

  Stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Ortodonta dla dzieci Olsztyn pozwoli Twojemu dziecku na pełną personalizację aparatu, co skłoni go do regularnego korzystania.

  Zapisuję dziecko
 • Leczenie ortodontyczne aparatem stałym

  Stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę.

  Zapisuję dziecko
 • Leczenie utrzymywaczem przestrzeni

  Jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców.

  Zapisuję dziecko

Jak przebiega przyjmowanie najmłodszych pacjentów?

Wizyta adaptacyjna

Czyli pierwszą wizytę rozpoczynającą stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Pacjent zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym.

Kontrola stanu jamy ustnej

Kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny.

Sedacja wziewna

Pozwalającą znieść niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczulić, uspokoić i wyciszyć Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne dla dzieci prowadzą:

Barbara Dobruń – Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w wojewódzkim szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

 

Aleksandra Frączak

Doktor Ola ukończyła studia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu. Jest absolwentką Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakresu stomatologii I medycyny estetycznej. W naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą I estetyczną.

 

Dominika Szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. Marzy jej się wielka tablica na ścianie, na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

 

Katarzyna Dorochowicz

Doktor Katarzyna ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci w tym również w sedacji. Na pierwszym miejscu zawsze stawia komfort pacjenta, dlatego wizyty u Doktor Katarzyny są przyjemnością. Swój wolny czas chętnie spędza aktywnie na pieszych wędrówkach i podróżowaniu.

Opinie Pacjentów

Umów dziecko na wizytę wypełnij
Formularz lub zadzwoń