Frączak dla dzieci
stomatolog dziecięcy Olsztyn
Stomatologia dziecięca
dentysta dziecięcy Olsztyn
Leczenie zębów u dzieci

STOMATOLOG DZIECIĘCY OLSZTYN
CO MUSZĘ WIEDZIEĆ?

Stomatolog dziecięcy Olsztyn zapewnia kompleksową opiekę najmłodszych w zakresie kontroli i leczenia zębów. Lecząc dzieci, zapewniamy indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i materiały. Jako jedni z nielicznych idąc za najnowszymi trendami stomatologii dziecięcej, stosujemy sedację wziewną – doskonały sposób na walkę z dentofobią, pozwalając się uspokoić i zrelaksować. Istotne jest, że tworząc nasze gabinety, zadbaliśmy o wspaniałe wnętrza, do których dzieci chcą wracać i opowiadają o nim po wizycie w szkole i domu. Stomatologia dziecięca Olsztyn jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej profesjonalnych gabinetów dla dzieci w mieście.

 

 

KLIKNIJ I POBIERZ nasz specjalny informator dotyczący stomatologii dziecięcej, a dowiesz się, że wizyta u dentysty może być przyjemnością, nie tylko dla Twojego dziecka, ale także dla Ciebie.

Zabiegi profilaktyczne dla dzieci:

 • Fluoryzacja

  Polegająca na pokryciu powierzchni zębów dodatkową warstwą fluoru. Zapobiega ona próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybka i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.

  Zapisuję dziecko
 • Lakowanie

  Polegające na uszczelnieniu bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy.

  Zapisuję dziecko
 • Higienizacja zębów

  Polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.

  Zapisuję dziecko

Leczenie zębów u dzieci:

 • Leczenie próchnicy

  Polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu oraz sedacji wziewnej jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla dziecka.

  Zapisuję dziecko
 • Stalowe korony na zęby mleczne

  Stosowane w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany.

  Zapisuję dziecko
 • Ekstrakcja zęba mlecznego

  Jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej.

  Zapisuję dziecko
 • Plastyka wędzidełka

  Polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka. Stosuje się ją w przypadku diastemy prawdziwej oraz ze wskazań logopedycznych.

  Zapisuję dziecko

Ortodonta dziecięcy:

 • Leczenie ortodontyczne aparatem wyjmowanym

  Stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Ortodonta dla dzieci Olsztyn pozwoli Twojemu dziecku na pełną personalizację aparatu, co skłoni go do regularnego korzystania.

  Zapisuję dziecko
 • Leczenie ortodontyczne aparatem stałym

  Stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę.

  Zapisuję dziecko
 • Leczenie utrzymywaczem przestrzeni

  Jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców.

  Zapisuję dziecko

Jak przebiega przyjmowanie najmłodszych pacjentów?

Wizyta adaptacyjna

Czyli pierwszą wizytę rozpoczynającą stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Pacjent zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym.

Kontrola stanu jamy ustnej

Kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny.

Sedacja wziewna

Pozwalającą znieść niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczulić, uspokoić i wyciszyć Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne dla dzieci prowadzą:

dentysta dla dzieci Olsztyn

Barbara Dobruń – Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w wojewódzkim szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

 

stomatolog dziecięcy Olsztyn

Aleksandra Frączak

Doktor Ola ukończyła studia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu. Jest absolwentką Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Swoje umiejętności stale rozwija uczestnicząc w licznych kursach z zakresu stomatologii I medycyny estetycznej. W naszym gabinecie zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz stomatologią zachowawczą I estetyczną.

 

dentysta dziecięcy Olsztyn

Katarzyna Dorochowicz

Doktor Katarzyna ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci w tym również w sedacji. Na pierwszym miejscu zawsze stawia komfort pacjenta, dlatego wizyty u Doktor Katarzyny są przyjemnością. Swój wolny czas chętnie spędza aktywnie na pieszych wędrówkach i podróżowaniu.

Opinie Pacjentów

Umów dziecko na wizytę wypełnij
Formularz lub zadzwoń

dentysta dla dzieci Olsztyn

  Poznaj najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące stomatologii dziecięcej

  Wizyta adaptacyjna – czy warto?

  Celem wizyty adaptacyjnej jest pokazanie dziecku gabinetu stomatologicznego i odpowiedzenie na jego pytania przez lekarza. Nie przeprowadzamy w tym czasie żadnych zabiegów, a jedynie oswajamy malucha z nowym środowiskiem. Z doświadczenia wiemy, że wizyty nieskuteczne są bardzo często wynikiem braku przeprowadzenia wizyty adaptacyjnej. Dziecko musi zapoznać się z gabinetem a także personelem, aby poczuć się bezpiecznie podczas wizyty na której będzie podjęte leczenie.

  Kiedy pierwsza wizyta u dentysty?

  Dobrym momentem na pojawienie się dziecka u dentysty jest już pierwsze 6 miesięcy. Oczywiście, jeśli wcześniej nie pojawi się taka potrzeba.

  Leczyć czy wyrywać zęby mleczne?

  Zdecydowanie leczyć! Usuwanie zębów to ostateczność, ponieważ może nieść za sobą niekorzystne konsekwencje. Mowa tu przede wszystkim o pojawianiu się wad zgryzu.

  Dlaczego należy leczyć próchnicę?

  Nieleczona próchnica jest niezwykle groźna dla jamy ustnej dziecka. Jeśli zainfekowane nią zęby mleczne nie będą leczone, to rozprzestrzeni się ona także na zęby stałe. Próchnica jest siedliskiem bakterii, które wpływa na cały organizm. Brak podjęcia leczenia chorych zębów będzie skutkowało pojawieniem się bólu, takie wizyty są zawsze dla dziecka trudnym doświadczeniem.