Olśniewająco biały uśmiech to marzenie wielu. Stomatologia estetyczna zna sposoby, by je spełnić. Jakie metody wybielania zębów stosujemy w klinice Frączak?

 

Wybielanie regeneracyjne

Wybielanie regeneracyjne łączy dwie funkcje – rozjaśnia kolor zębów oraz regeneruje, czyli remineralizuje szkliwo i znosi nadwrażliwość.

Do przeprowadzenia wybielania tą metodą wykorzystujemy preparat zawierający nadtlenek wodoru i nanohydroksyapatyt. Drugi z tych składników jest syntetycznym odpowiednikiem hydroksyapatytu, który stanowi główny budulec szkliwa zębowego. Nanohydroksyapatyt przenika głęboko do kanalików zębinowych. Tam następuje jego połączenie z obecnymi w zębach minerałami – tak dokonuje się remineralizacja szkliwa i zmniejszona zostaje nadwrażliwość zębów w trakcie i po zabiegu.

Preparat jest podawany w formie pienistej substancji. Jest on aktywowany przez naświetlanie specjalną lampą. Pozostawia się go na zębach na około dziesięć minut, po czym całą procedurę powtarza się kilkukrotnie.

 

Wybielanie nakładkowe

Przy tej metodzie stosuje się specjalne nakładki, dopasowane do zębów Pacjenta, oraz żel wybielający aplikowany na ich wewnętrzną stronę. Proces można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest etap gabinetowy polegający na tym, że lekarz pobiera wycisk lub wykonuje skan obu łuków zębowych. Te dane służą do przygotowania nakładek indywidualnie dopasowanych do uzębienia Pacjenta.

Gdy są już gotowe, Pacjent otrzymuje je od lekarza razem ze strzykawkami zawierającymi preparat wybielający. Musi on mieć odpowiednie stężenie – dobiera je lekarz, przy wzięciu pod uwagę między innymi takich czynników jak obecny i docelowy odcień zębów Pacjenta oraz ich wrażliwość.

Etap domowy polega na tym, że Pacjent samodzielnie korzysta z nakładek, stosując się przy tym do lekarskich zaleceń. Proces ten wymaga z jego strony samodyscypliny – musi nosić nakładki przed wymaganą ilość czasu, aby wybielanie przyniosło upragniony efekt.

Jak długo każdego dnia należy nosić nakładki na zębach – to zależy od indywidualnych czynników, przede wszystkim od efektu, jaki chce się uzyskać, i od rodzaju zastosowanego preparatu. Zwykle zakłada się je na cztery godziny dziennie albo na całą noc. Cały proces domowego wybielania nakładkami najczęściej trwa od dwóch do czterech tygodni i umożliwia rozjaśnienie zębów o kilka odcieni.

 

Wybielanie zębów martwych

Aby wybielić martwy ząb (pozbawiony miazgi w wyniku leczenia kanałowego), nie wystarczy działać na jego powierzchni. Żeby rozjaśnić jego odcień, ząb trzeba otworzyć. Preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba, a następnie zakłada się szczelny opatrunek na 1-3 dni.

Jeśli efekt nie będzie w pełni satysfakcjonujący, procedurę należy powtórzyć 2-3 razy. Następnie trzeba odczekać tydzień lub dwa, aż preparat zostanie zneutralizowany – przez ten czas nie należy korzystać z produktów, które mogłyby doprowadzić do uwrażliwienia szkliwa. Po upływie tego czasu dokonuje się odbudowy komory zęba.

 

Wybielanie zębów prowadzi:

Aleksandra Frączak

Aleksandra Frączak

Doktor Aleksandra jest współzałożycielką oraz dyrektorem medycznym kliniki „Frączak Stomatologia Mikroskopowa”. Ukończyła z wyróżnieniem kierunek lekarsko- dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Zajmuje się wczesnodziecięcym leczeniem wad zgryzu dzieci. Indywidualnie i kompleksowo podchodzi do każdego problemu stomatologicznego. Ukończyła wiele kursów z zakresu ortodoncji, a także odbyła cykl szkoleń w Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Stale rozwija swoje umiejętności, co potwierdzają liczne certyfikaty.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wybielaniu zębów, zapraszamy do kliniki Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl
   

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia