W Klinice Stomatologia Frączak dysponujemy nowoczesnymi mikroskopami stomatologicznymi, które wykorzystujemy w naszej codziennej pracy.

Co daje nam mikroskop?

Mikroskop stomatologiczny ukazuje obraz pola zabiegowego w dużym powiększeniu, nawet 25-krotnym. Oprócz tego zapewnia też jego doświetlenie. Dzięki temu lekarz ma o wiele lepszy ogląd przestrzeni zęba. To pozwala znacznie zwiększyć precyzję zabiegów. A to bardzo istotne, ponieważ większa precyzja oznacza większą skuteczność.

Kolejną zaletą jest praca z większym poszanowaniem tkanek – praca w powiększeniu pozwala ograniczyć działania ściśle do części zęba zmienionych chorobowo, oszczędzając zdrowe tkanki. Wykorzystanie mikroskopu w wielu przypadkach pozwala także na skrócenie czasu zabiegu.

Do czego wykorzystujemy mikroskop?

Mikroskop stomatologiczny wykorzystujemy między innymi do diagnostyki, która, jak wiadomo, jest kluczowa dla przeprowadzenia skutecznego leczenia. Ważne jest jak najwcześniejsze wykrycie zmian chorobowych, aby móc przeprowadzić leczenie, zanim choroba się rozwinie i osiągnie poważne stadium.

Dzięki mikroskopowi możemy wychwycić wczesne zmiany próchnicowe, które podczas zwykłego przeglądu stomatologicznego mogą umknąć nawet bystremu oku. To pozwala nam wdrożyć odpowiednie leczenie, zanim sprawa zrobi się poważna.

Mikroskop jest też bardzo przydatny w leczeniu zachowawczym. Dzięki niemu leczymy zęby z próchnicy bardzo precyzyjnie, usuwając chore tkanki i oszczędzając zdrowe. Większa precyzja sprawia także, że zakładamy szczelniejsze wypełnienia.

Dziedziną, w której mikroskop jest szczególnie przydatny, jest endodoncja. Dzięki niemu lekarz ma znacznie lepszy ogląd przestrzeni zęba i wnętrza jego kanałów, a ryzyko, że któryś z nich zostanie przeoczony, jest ograniczone do minimum. Zastosowanie mikroskopu zwiększa skuteczność leczenia kanałowego aż do 95%. Do tego leczenie kanałowe można przeprowadzić w ciągu zaledwie jednej wizyty.

 

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – nie tylko o mikroskopie, ale i innych stosowanych u nas technologiach – odwiedź Stomatologię Frączak. Na wizytę możesz się zapisać, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl
   

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia