Dlaczego profilaktyka jest ważna dla zębów i jamy ustnej?

Żeby utrzymać zęby i jamę ustną w dobrym zdrowiu, trzeba odpowiednio zadbać o higienę. W trakcie jedzenia na zębach odkłada się płytka bakteryjna. To miękki osad, stanowiący pożywkę dla żyjących w jamie ustnej bakterii. Płytkę można łatwo usunąć – wystarczy do tego regularne, dokładne mycie zębów. Najlepiej robić to po każdym posiłku, a jeżeli nie ma się takiej możliwości, to przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Jeśli jednak się tego zaniedba, to pod wpływem działania zawartych w ślinie substancji mineralnych płytka twardnieje – wystarczy zaledwie kilkanaście godzin, aby przekształciła się w kamień nazębny. Jest on siedliskiem bakterii wywołujących próchnicę, a oprócz tego odkłada się też pod linią dziąseł, prowadząc do powstania patologicznych kieszonek dziąsłowych i rozwoju zapalenia przyzębia. W efekcie zęby stają się rozchwiane i przemieszczają się, co w dalszej perspektywie prowadzi nawet do ich utraty.

Dlatego zęby należy regularnie oczyszczać z kamienia. Nie jest to możliwe w domowych warunkach – potrzebna jest profesjonalna gabinetowa higienizacja.

Zapisz się na wizytę!
usuwanie kamienia nazębnego Olsztyn

Higienizacja zębów – co musisz wiedzieć?

Aby zachować piękny uśmiech i zadbać o prawidłowy stan jamy ustnej, należy przynajmniej raz na pół roku udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne zabiegi higienizacyjne, które powinny być wykonywane wyłącznie przez dyplomowaną higienistkę lub dentystę.

Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się złogów nazębnych, a więc płytki bakteryjnej, kamienia, osadów oraz resztek pokarmowych, które stanowią idealną pożywkę dla próchnicotwórczych bakterii.

implanty stomatologiczne Olsztyn

Profesjonalna higienizacja zębów w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w higienizacji zębów, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów.

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi z zakresu higienizacji zębów wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki.

Wykwalifikowani lekarze

Każdy z członków naszego zespołu jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Higienizacja zębów – co jest wykonywane w jej ramach?

Skaling

Skaling to bezbolesny zabieg, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego. Za pomocą skalingu z kamienia można oczyścić zarówno korony zębów (skaling naddziąsłowy), jak i przestrzeń poniżej linii dziąseł (skaling poddziąsłowy). W naszym gabinecie wykonujemy skaling ultradźwiękowy. Wykonywany jest on tzw.skalerem – to urządzenie wytwarza drgania o wysokiej częstotliwości, które skutecznie rozbijają kamień nazębny, nie naruszając przy tym szkliwa.

 

Piaskowanie

Profesjonalna higienizacja zębów obejmuje również piaskowanie. To zabieg, którego celem jest usunięcie przebarwień i płytki nazębnej. Osad gromadzący się na zębach przyczynia się do rozwoju próchnicy i innych schorzeń.

Zabieg piaskowania zębów wykonuje się przy użyciu piaskarki. Ponieważ używany w tym zabiegu piasek stomatologiczny trafia nawet do trudno dostępnych miejsc, skutecznie usuwa zgromadzony osad. Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka godzin po jego wykonaniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów.

 

Polerowanie

Najczęściej jest wykonywane tuż po piaskowaniu. Jego celem jest wygładzenie powierzchni zębów oraz zabezpieczenie ich przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Polerowanie zębów odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych past (które mają też właściwości oczyszczające) oraz szczoteczek dentystycznych.

Podobnie jak wyżej omówione zabiegi, polerowanie zębów jest bezbolesne. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu w czasie jego trwania.

 

Fluoryzacja

Ostatnim etapem higienizacji zębów jest ich fluoryzacja. To zabieg, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów, zabezpieczenie ich przed próchnicą oraz osadzaniem się kamienia nazębnego. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa zaledwie chwilę. Na czym polega fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu. W jego składzie znajduje się fluor o dużym stężeniu. Pierwiastek ten wzmacnia szkliwo i uodparnia je na działanie bakterii i kwasów. Wspomaga również remineralizację szkliwa, czyli jego odbudowę w miejscach niewielkich ubytków, oraz niweluje nadwrażliwość pozabiegową zębów.

Przed
Po

Pani Ilona

Ze względu na problemy zdrowotne z przyzębiem przeprowadziliśmy u Pani Ilony higienizację oraz leczenie periodontologiczne. Na zakończenie leczenia uzupełniliśmy uzębienie Pacjentki za pomocą pełnoceramicznych mostów.

Przed
Po

Pani Katarzyna

Pani Katarzyna odwiedziła nas, żeby poprawić estetykę swojego uśmiechu. Rozpoczęliśmy od przeprowadzenia leczenia zachowawczego oraz gabinetowej higienizacji. Następnie na zębach Pacjentki wykonaliśmy bonding metodą flow injection. Efekty mówią same za siebie.

Kompleksową Profilaktykę - higienizacja zębów poprowadzi:

Izabela Pietras

Izabela Pietras

Karolina Ruszczyk

Karolina Ruszczyk

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o gabinetowej higienizacji, odwiedź klinikę Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl
   

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia