Endodoncja – Leczenie kanałowe pod mikroskopem Olsztyn

Leczenie kanałowe – co muszę wiedzieć?

Leczenie kanałowe zęba, inaczej nazywane endodontycznym, jest jednym z Naszych głównych znaków rozpoznawczych wśród gabinetów stomatologicznych. Często jest ono jedynym sposobem na uniknięcie ekstrakcji zęba. 

W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne techniki oraz  zaawansowany wysoce specjalistyczny sprzęt. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu leczenie kanałowe jest precyzyjne i przy tym bardziej komfortowe dla pacjenta. 

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu pozwala dokładnie oczyścić wszystkie kanały zęba, co pozwala skrócić czas spędzony w fotelu dentystycznym, zmniejszając znacznie liczbę zabiegów oraz wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Olsztyn

Leczenie endodontyczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu endodontycznym (uwzględniając leczenie kanałowe pod mikroskopem) to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi endodontyczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Czym jest i jak przebiega leczenie kanałowe?

To pytanie pojawia się bardzo często ze strony naszych pacjentów. Postaramy się możliwie jak najdokładniej to wytłumaczyć.

Nie musisz się martwić, jeśli Twój dentysta zaleci leczenie kanałowe w celu leczenia uszkodzonego lub chorego zęba. W ten sposób leczy się i ratuje miliony zębów każdego roku, łagodząc ból i przywracając zdrowe zęby.

Wewnątrz zęba, pod białym twardym szkliwem i warstwą zwaną zębiną, znajduje się miękka tkanka zwana miazgą. Ta tkanka zawiera naczynia krwionośne, nerwy i tkankę łączną, które pomagają w rozwoju korzenia. W pełni rozwinięty ząb może przetrwać bez miazgi, jeżeli sytem korzeniowy zostanie odpowiednio przygotowany i zabezpieczony.

Nowoczesne leczenie kanałowe przeprowadzane jest w powiększeniu mikroskopou co znacząco zwiększa skuteczność lecznia i umożliwia wyleczenie nawet najbardziej skomplikowanych korzeni! Leczenie jest bardzo podobne do rutynowego wypełniania i zwykle można go wykonać podczas jednej lub dwóch wizyt, w zależności od stanu zęba i osobistych okoliczności. I przede wszystkim, leczenie kanałowe jest zabiegiem bezbolesnym.

Kompleksowe leczenie endodontyczne prowadzą:

Dr Wojciech Frączak - endodonta w Olsztynie

Lekarz Dentysta Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych.
Ukończył Curriculum Implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mirkoskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

Lekarz dentysta Dominika Szczepanek

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. 

Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. 

Marzy jej się wielka tablica na ścianie,  na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

Leczenie kanałowe Olsztyn – cennik

Trepanacja komory zęba i założenie lekarstwa (wizyta bólowa)250 zł
Zdjęcia wewnątrzustne wykonywane podczas zabiegówBEZPŁATNE
Leczenie zęba 1-kanałowego750 zł
Leczenie zęba 2-kanałowego950 zł
Leczenie zęba 3-kanałowego1400 zł
Leczenie zęba 4-kanałowego1500 zł
Odbudowa zęba pod koferdam250 zł
Powtórne leczenie kanałowe+ 300 zł Do ceny zabiegu
Zamknięcie perforacji bądź wypełnienie kanału materiałem MTA250 zł
Usunięcie złamanego narzędziaOd 400 zł
Zdjęcie korony / leczenie przez koronę protetyczną na potrzeby leczenia kanałowego150 zł
Usunięcie wkładów koronowo-korzeniowych200 – 250 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym materiałem kompozytowym450 zł
Wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego350 zł
Dodatkowy wkład z włókna szklanego+ 100 zł

Ostateczny koszt usługi zostanie określony podczas konsultacji, po dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego. Podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com