Jakie są koszty licówek na jedynki?

Jakie są koszty licówek na jedynki?

Stomatologia estetyczna zna wiele sposobów na to, by poprawić wygląd uśmiechu. Jedną ze stosowanych metod są licówki. W jaki sposób korygują one uzębienie  i jaki jest ich koszt w przypadku jedynek?

Co to są licówki?

Licówki to cienkie płatki mocowane na przednią, czyli licową stronę zębów w celu skorygowania drobnych niedoskonałości uzębienia. Porcelanowe lub kompozytowe licówki pozwalają zmienić zarówno kolor, jak i kształt zębów. Można dzięki nim między innymi zamaskować przebarwienia, nadbudować niewielkie ukruszenia, zmniejszyć zbyt duże przerwy między zębami.

Licówki na zęby przednie – dlaczego warto?

Z punktu widzenia estetyki uśmiechu jedynki jak i pozostałe zęby widoczne w uśmiechu, pełnią szczególnie istotną rolę, ponieważ zęby te znajdują się na samym przodzie, co naturalnie oznacza, że są najbardziej widoczne i w pierwszym rzędzie to one właśnie przykuwają uwagę. Jeżeli jakieś estetyczne niedoskonałości dotyczą zębów znajdujących się na dalszych miejscach łuków zębowych, wielu Pacjentów jest w stanie przymknąć oko na ten problem. W przypadku zębów przednich znacznie trudniej zbagatelizować problem.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których Pacjenci decydują się na licówki, jest diastema, czyli wyraźna przerwa właśnie między jedynkami. Licówki pozwalają ją zmniejszyć, co zdaniem wielu Pacjentów korzystnie wpływa na estetykę ich uśmiechu.

Innym częstym problemem są przebarwienia. Skłonność do przebarwień oczywiście nie ogranicza się tylko do zębów przednich, ale tam są szczególnie widoczne.

Licówki na zęby przednie – dlaczego warto?

Ze względu na szczególne znaczenie zębów przednich dla estetyki uzębienia, warto na początek zadać pytanie: Czy licówki na zęby przednie są droższe niż na inne zęby? A odpowiedź brzmi: nie. Koszty licówek nie zależą od ich umiejscowienia.

Zatem co ma na nie wpływ? Przede wszystkim cena licówek zależy od materiału, z którego są wykonane. Licówki mogą być kompozytowe lub porcelanowe. Niższe są koszty licówek kompozytowych. Są one wykonywane z kompozytu na bazie naturalnej żywicy. Takie licówki, jako bonding lub flow injection, są wykonywane bezpośrednio na zębach. Kompozyt utrzymuje się na ich powierzchni dzięki zjawisku adhezji, czyli wzajemnego przylegania warstw różnych materiałów w wyniku międzycząsteczkowych oddziaływań.

W przypadku licówek porcelanowych cena zabiegu jest wyższa. To dlatego, że licówki te są w oparciu o wyciski lub skany uzębienia przygotowywane na wymiar przez technika dentystycznego. Porcelana jest też bardziej wytrzymałym materiałem niż kompozyt, a przy tym odpornym na przebarwienia.

Ile kosztują licówki na jedynki?
Jeśli chodzi o kosztorys licówek, to we Frączak Stomatologia przedstawia się on następująco: bonding to 700 zł za jeden ząb, natomiast jedna licówka porcelanowa kosztuje co najmniej 2100 zł. Do tych cen trzeba jeszcze dodać koszt leczenia zębów przed licówkami (ponieważ można je wykonywać jedynie na zdrowych zębach) oraz samej konsultacji stomatologicznej.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o protezach na implantach, zapraszamy do Stomatologii Frączak. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.