Ortodonta Olsztyn

Aparat na zęby Olsztyn – co muszę wiedzieć?

Aparat na zęby Olsztyn pozwoli Ci cieszyć się zdrowymi i prostymi zębami każdego dnia. Wady zgryzu to częsty problem, który wpływa nie tylko na estetykę, ale również na nasze prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Ortodonta dziecięcy Olsztyn pozwoli Ci nie tylko wdrożyć proces leczenia poprawiający funkcję żucia czy sposobu połykania, ale także artykułowania pewnych dźwięków. W celu zdiagnozowania wady zgryzu umów się na pierwszą wizytę, która będzie kompleksową konsultacją ortodontyczną. Podczas niej, nasz ortodonta ustali, jakie są potrzeby Twojego dziecka oraz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, by ustalić przyczyny wady zgryzu.

Najlepszy ortodonta w Olsztynie rozwiąże wszelkie problemy, które mogą powstać na wczesnym etapie rozwoju zębów. Klinika Frączak Stomatologia, pomoże Ci zadbać o to, żeby uśmiech Twojego dziecka był nie tylko piękny, ale przede wszystkim zdrowy!

Ortodoncja olsztyn - frączak stomatologia

Leczenie w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów. Chcesz założyć aparat ortodontyczny Olsztyn? Wybór naszej Kliniki pozwoli Ci skorzystać z:

Nowoczesnych form leczenia

Wszystkie zabiegi ortodontyczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu masz pewność, że Twoje leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Wykwalifikowanych specjalistów i przyjaznej atmosfery

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć więc pewność, że jesteś w dobry rękach

Najnowocześniejszego sprzętu medycznego

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Idealny uśmiech kojarzony jest z dobrym zdrowiem. To prawda — zdrowie jamy ustnej odgrywa ważną rolę w ogólnym samopoczuciu. Wady zgryzu lub nierówne zęby mogą prowadzić do problemów z zębami, w tym próchnicy, chorób dziąseł oraz trudnego lub bolesnego żucia. Jednak nie każdy rodzi się z prostymi zębami. Jeśli masz zły zgryz lub duże przestrzenie między zębami, możesz skonsultować się ze stomatologiem specjalizującym się w opiece ortodontycznej. W takich przypadkach bardzo często proponowany jest aparat ortodontyczny, który ma za zadanie poprawić jakość zgryzu i ustawić zęby w prawidłowym położeniu. Od momentu założenia go aż po zdjęcie aparatu stałego, wymagane są oczywiście wizyty kontrolne.

Dobry ortodonta Olsztyn to dentysta przeszkolony w diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu nieprawidłowości zębów i szczęki. Korygują istniejące warunki i są przeszkoleni w zakresie identyfikowania problemów, które mogą pojawić się w przyszłości. Ortodonci pracują z osobami w każdym wieku, od dzieci po dorosłych. Centrum Stomatologiczne Olsztyn zajmuje się m.in. zakładaniem aparatów ortodontycznych (bądź coraz popularniejszych nakładek Invisalign) oraz chorób przyzębia.

Nasza Klinika Ortodontyczna Olsztyn to miejsce, w którym nie tylko sprawdzisz stan zębów, ale także wdrożysz specjalistyczne leczenie ortodontyczne. Oferujemy kompleksowe usługi, takie jak:

Najczęstsze pytania

W jakim wieku najlepiej odwiedzić ortodontę?

Jeśli chcesz poprawić wygląd i wygląd swojego uśmiechu, to każdy wiek może być świetnym czasem na wizytę u ortodonty. Konsultacja ortodontyczna dla dzieci, zalecana jest już od 7 roku życia. Jednak leczenie ortodontyczne nie dotyczy wyłącznie dzieci i młodzieży. Mniej więcej jeden na pięciu pacjentów ortodontycznych ma więcej niż 21 lat. Niezależnie od tego, czy rozważasz leczenie dla siebie, czy dla dziecka, każdy wiek jest dobrą okazją, by odwiedzić ortodontę.

Jak mogę rozpoznać, że mam wadę zgryzu?

Zęby wystające, stłoczone lub wyskakujące z pozycji wyraźnie wskazują, że konieczne jest leczenie. Mniej oczywistymi objawami są oddychanie przez usta, częste gryzienie w policzek lub podniebienie, trudności w mówieniu i ssanie kciuka po 3-4 roku życia. Jeśli zęby nie stykają się prawidłowo, gdy usta się zamykają lub szczęki wydają dźwięki, lub przesuwają się podczas ruchu, może to również wskazywać na problem ortodontyczny.

Kompleksowe leczenie prowadzą u nas:

Lek.dent. Paulina Szelkowska

Lekarz Dentysta Paulina Szelkowska

Doktor Paulina w 2015 roku ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny. Następnie uzyskała specjalizację w zakresie ortodoncji na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym.
Doktor Paulina jest uczestnikiem wielu renomowanych kursów u światowej sławy specjalistów.
W Naszym gabinecie zajmuje się ortodoncją.
Wolne chwile spędza z przyjaciółmi lub na kanapie z książką.

lek.dent. Katarzyna Więcek

Lekarz Dentysta Katarzyna Więcek

Doktor Kasia ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Obecnie jest rezydentem w Centrum Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Szczękowo-twarzowej dla dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

W naszym gabinecie zajmuje się wczesnym leczeniem ortodontycznym dzieci i młodzieży.

W jakich problemach pomaga ortodoncja?

Niektóre wady zgryzu, które mogą być korygowane przez ortodoncję to:

fraczakstomatologia_favicon

Stłoczone zęby

Stłoczenie zębów lub złe ustawienie zębów, które mogą być zbyt duże dla jamy ustnej. Prowadzi to do słabego zgryzu, a także nieestetycznego wyglądu. Najczęstszymi zębami do stłoczenia są górne kły.

fraczakstomatologia_favicon

Zgryz otwarty

Dzieje się tak, gdy dolny koniec górnych przednich zębów nie dotyka górnego końca dolnych przednich zębów. Prowadzi to do niewystarczającego żucia.

fraczakstomatologia_favicon

Zgryz krzyżowy

Występuje, gdy końce zębów nie stykają się. Prowadzi to do złego wyglądu, niewystarczającego żucia i łatwo erodujących zębów

Cennik

Konsultacja Pierwszorazowa250 zł
Diagnostyka250 zł
Przedstawienie planu leczeniaBezpłatnie
Aparat klasyczny metalowy (1 łuk)2550 zł
Aparat szampański (1 łuk)3250 zł
Aparat klasyczny estetyczny (1 łuk)3850 zł
Aparat samoligaturujący estetyczny (1 łuk)4550 zł
Aparat samoligaturujący metalowy (1 łuk)4150 zł
Aparat nakładkowy InvisalignOd 9000 zł
Aparat 2×41050 zł
Aparat Hass1150 zł
Aparat Hyrax 1150 zł
Aparat dwuszczękowy1050 zł
Aparat pendulum850 zł
Kapa akrylowa450 zł
Maska twarzowa650 zł
Naprawa uszkodzonego aparatu350 zł
Płytka Schwarza ze śrubą sektorową900 zł
Płytka Schwarza ze śrubą trójkierunkową950 zł
Stymulator języka380 zł
Trainer400 zł
Twin-Block1250 zł
Wizyta kontrolna z aparatem stałym270 – 370 zł
Wizyta kontrolna z aparatem zdejmowanym190 zł

Ostateczny koszt usługi zostanie określony podczas konsultacji, po dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego. Podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com