Ortodonta Olsztyn – Frączak Stomatologia

Ortodoncja Olsztyn

Zdrowe i proste zęby są istotne dla każdego z nas. Wady zgryzu to często nie tylko problem z estetyką ale również z naszym prawidłowym funkcjonowaniem w życiu codziennym. 

Dlatego też jednym z najważniejszych celów leczenia ortodontycznego jest poprawa nie tylko estetyki ustawienia zębów, lecz przede wszystkim funkcji żucia, sposobu połykania oraz artykułowania pewnych dźwięków.  W celu zdiagnozowania wady zgryzu powinieneś umówić się na pierwszą wizytę, która będzie kompleksową konsultacją ortodontyczną. Podczas tej wizyty nasz ortodonta ustali, jakie są Twoje potrzeby oraz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, by ustalić przyczyny wady zgryzu.

Klinika Frączak Stomatologia w Olsztynie pomoże Ci zadbać o to, żeby Twój uśmiech był nie tylko piękny ale przede wszystkim zdrowy!

Ortodoncja Olsztyn

Leczenie ortodontyczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu ortodontyczym to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi ortodontyczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

 

Ludzie często kojarzą idealny uśmiech z dobrym zdrowiem. To prawda — zdrowie jamy ustnej odgrywa ważną rolę w ogólnym samopoczuciu. Wady zgryzu lub nierówne zęby mogą prowadzić do problemów z zębami, w tym próchnicy, chorób dziąseł oraz trudnego lub bolesnego żucia.

Jednak nie każdy rodzi się z prostymi zębami. Jeśli masz zły zgryz lub duże przestrzenie między zębami, możesz skonsultować się ze stomatologiem specjalizującym się w opiece ortodontycznej.

Ortodonta to dentysta przeszkolony w diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu nieprawidłowości zębów i szczęki. Korygują istniejące warunki i są przeszkoleni w zakresie identyfikowania problemów, które mogą pojawić się w przyszłości. Ortodonci pracują z osobami w każdym wieku, od dzieci po dorosłych.

W jakich problemach pomaga ortodoncja?

Niektóre wady zgryzu, które mogą być korygowane przez ortodoncję to:

fraczakstomatologia_favicon

Stłoczone zęby

Stłoczenie zębów lub złe ustawienie zębów, które mogą być zbyt duże dla jamy ustnej. Prowadzi to do słabego zgryzu, a także nieestetycznego wyglądu. Najczęstszymi zębami do stłoczenia są górne kły.

fraczakstomatologia_favicon

Zgryz otwarty

Dzieje się tak, gdy dolny koniec górnych przednich zębów nie dotyka górnego końca dolnych przednich zębów. Prowadzi to do niewystarczającego żucia.

fraczakstomatologia_favicon

Zgryz krzyżowy

Występuje, gdy końce zębów nie stykają się. Prowadzi to do złego wyglądu, niewystarczającego żucia i łatwo erodujących zębów

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

kontakt@fraczakstomatologia.pl