Protetyka stomatologiczna Olsztyn

Co muszę wiedzieć?

Protetyka jest działem stomatologii, który poświęcony jest odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych. Do uzupełnień protetycznych zaliczamy m.in. licówki, korony, mosty oraz różnego rodzaju protezy.

Jej celem jest uzupełnienie braków zębowych, a także odbudowa utraconych niegdyś tkanek uzębienia. W związku z powyższym omawiana dziedzina stomatologii wykorzystuje wiedzę z zakresu chirurgii szczękowej, radiologii, a także periodontologii i ortodoncji.

Protetykla olsztyn - frączak stomatologia

Protezy Olsztyn – leczenie protetyczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu protetycznym, to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów.

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie protezy zębów Olsztyn tworzymy zgodnie z zasadami nowoczesnej protetyki. Wszelkie zabiegi protetyczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi. To gwarancja poprawy estetyki uśmiechu.

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko najnowszy sprzęt z najwyższej półki.

Wykwalifikowani specjaliści

Dobry protetyk Olsztyn? Świetnie trafiłeś! Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach.

Leczenie protetyczne w klinice Frączak Stomatologia

Jeżeli szukasz dobrego dentysty w Olsztynie, który specjalizuje się w leczeniu protetycznym to jesteś w dobrym miejscu. W naszej klinice stawiamy na nowoczesne metody leczenia i zadowolenie naszych pacjentów

Nowoczesne formy leczenia

Wszystkie zabiegi protetyczne wykonywane w naszej klinice wykorzystują najnowocześniejsze metody. Dzięki temu macie pewność, że Wasze leczenie będzie przebiegać zgodnie z najnowszymi wytycznymi

Najnowocześniejszy sprzęt

W naszym gabinecie wykorzystujemy tylko sprzęt najnowszy oraz z najwyższej półki

Wykwalifikowani specjaliści

Każdy z zatrudnionych przez nas specjalistów jest prawdziwym fachowcem w swoim obszarze. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobry rękach

Usługi protetyki stomatologicznej Olsztyn – co wchodzi w skład zabiegów?

Korony protetyczne

Zęby osłabione po leczeniu kanałowym lub z niewystarczającą ilością tkanek, by odbudować je zwykła “plombą”, wymagają założenia korony protetycznej. Zabieg szlifowania zęba, czyli jego przygotowania przez zmniejszenie jego wymiarów, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest on całkowicie bezbolesny. Następnie lekarz pobiera wyciski szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem. Potem wykonuje zdjęcie twarzy Pacjenta aparatem fotograficznym. Tak przygotowane materiały przekazane zostają do laboratorium techniki dentystycznej we Wrocławiu. Pacjentowi na czas przygotowania gotowej pracy zakłada się koronę tymczasową.

Protezy zębowe Olsztyn – w naszym gabinecie możemy wykonać dla ciebie następujące rodzaje koron:

  • Korony pełnoceramiczne z podbudową z tlenku cyrkonu,
  • Korony porcelanowe na podbudowie z metalu,
  • Korony na implantach,
  • Licówki porcelanowe.

Licówki porcelanowe

Licówki pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Przygotowanie zębów pod licówki tradycyjne wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki, niż szlifowanie zębów pod korony. Licówki to porcelanowe, cieniutkie płytki na stałe mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów:

  • małych,
  • o stożkowatym kształcie,
  • diastem,
  • mocno przebarwionych,
  • nierówno położonych w łuku,
  • zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, podobnie jak ich kolor. Nie zmienia się nawet po latach normalnego jedzenia i picia, ponieważ porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są więc odporne na barwniki pochodzące z kawy, herbaty, a nawet – zabarwienie pochodzące z palenia papierosów.

Mosty protetyczne

Mosty są wykorzystywane do zastąpienia jednego lub większej ilości brakujących zębów. Mosty są mocowane do naturalnych zębów lub implantów między pustymi przestrzeniami, które powstały po utracie naturalnego zęba Pacjenta. Zęby te, zwane filarami, służą za punkty zakotwiczenia mostu. Mosty porcelanowe lub ceramiczne dopasowujemy do koloru naturalnych zębów Pacjenta.

Protezy na implantach

Proteza mocowana na implantach może być przykręcana na stałe lub wyjmowana. Wykonywana jest w sytuacji, gdy nie ma możliwości osadzenia mostów na implantach. Proteza na implantach pozwala na znaczne ograniczenie pola protezy (mniejsza ilość akrylu, wolne podniebienie w szczęce), znacznie lepsze utrzymanie, co zdecydowanie poprawia komfort Pacjenta podczas użytkowania protezy. Takie rozwiązanie ułatwia także higienę jamy ustnej.

Kompleksowe leczenie prowadzą:

Dr Wojciech Frączak - endodonta w Olsztynie

Lekarz Dentysta Wojciech Frączak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie opiera na licznych kursach i wieloletniej praktyce zdobytej w prywatnych gabinetach stomatologicznych.
Ukończył Curriculum Implantologiczne DSI. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym w powiększeniu mirkoskopu, chirurgią wraz z implantacją, protetyką.

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

LEKARZ DENTYSTA DOMINIKA SZCZEPANEK

Doktor Dominika ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku w 2012. Od tego czasu pracowała w klinikach stomatologicznych na terenie Trójmiasta. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. Obecnie rozwija pasje stomatologiczna w kierunku endodoncji. 

Prywatnie Doktor Dominika jest szczęśliwa mama dwójki dzieci, a wolny czas spędza aktywnie. 

Marzy jej się wielka tablica na ścianie,  na której będzie pamiątka z każdego zakątka świata.

Dominika Szczepanek - Endodoncja Olsztyn

LEKARZ DENTYSTA DAMIAN GÓRKA

Doktor Damian ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, gdzie piastował urząd prezesa białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Stomatologia jest jego wielką pasją, którą nieustannie rozwija poszerzając swoją wiedzę.
W Naszym gabinecie Doktor Damian zajmuje się wysoko estetycznym leczeniem zachowawczym, protetycznym i endodontycznym.

Wolny czas lubi spędzać na siłowni oraz w kuchni, najczęściej w towarzystwie ulubionej muzyki.

Olsztyn: protetyka i kompleksowe usługi stomatologiczne

Nie wiesz, jakie implanty wybrać? Stomatolog protetyk Olsztyn omówi z Tobą poszczególne rodzaje uzupełnień i dobierze najlepsze protezy zębowe.
 
Naprawa protez zębowych Olsztyn? W naszym gabinecie stomatologicznym uzupełniamy wszelkie ubytki.
 
A może potrzebujesz protezy natychmiastowej w Olsztynie? Odwiedź nas koniecznie, bo nawet chwilowy brak jednego zęba potrafi uprzykrzyć życie.
 
W naszym gabinecie dentystycznym oferujemy cały szereg usług stomatologicznych. Zgłoś się do nas, jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje uzębienie. Co możemy Ci zaoferować?

Nasi doświadczeni lekarze dentyści są otwarci na wszelkie potrzeby pacjentów. Wesprą Cię na każdym etapie walki o piękny i zdrowy uśmiech. Nie czekaj, umów się na wizytę! Protetyka stomatologiczna w Olsztynie zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń: 798 752 067

Zostańmy w kontakcie

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Nasz Adres:

ul. Bartąska 158 lok.9

10-687 Olsztyn Bartąg

 

Skontaktuj się

+48 798 752 067

fraczakstomatologia@gmail.com