STOMATOLOG DZIECIĘCY OLSZTYN – CO MUSZĘ WIEDZIEĆ?

Stomatolog dziecięcy Olsztyn zapewnia kompleksową opiekę najmłodszych w zakresie kontroli i leczenia zębów. Lecząc dzieci, zapewniamy indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i materiały. Jako jedni z nielicznych idąc za najnowszymi trendami stomatologii dziecięcej, stosujemy sedację wziewną – doskonały sposób na walkę z dentofobią, pozwalając się uspokoić i zrelaksować. Istotne jest, że tworząc nasze gabinety, zadbaliśmy o wspaniałe wnętrza, do których dzieci chcą wracać i opowiadają o nim po wizycie w szkole i domu. Stomatologia dziecięca Olsztyn jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej profesjonalnych gabinetów dla dzieci w mieście.

Zapisz się na wizytę!
gabinet stomatologiczny Olsztyn

JAK PRZEBIEGA PRZYJMOWANIE NAJMŁDOSZYCH PACJENTÓW?

Odwiedzając Centrum Stomatologiczne Olsztyn, masz pewność najwyższej jakości obsługi, a także przestrzegania standardów, które pozwolą Twojemu dziecku przekonać się do częstszych wizyt u dentysty. Stomatolog dla dzieci Olsztyn zadba o to, by wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Aby sprostać oczekiwaniom najmłodszych pacjentów, oferujemy:

Wizytę adaptacyjną

Czyli pierwszą wizytę rozpoczynającą stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Pacjent zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym

Kontrolę stanu jamy ustnej

Kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny

Sedację wziewną

Pozwalającą znieść niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczulić, uspokoić i wyciszyć Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy

100%

zadowolonych pacjentów

2500

wykonanych koron i mostów

450

założonych implantów

19

lat doświadczenia
 

Kompleksowe leczenie stomatologiczne dla dzieci prowadzą:

dentysta dla dzieci Olsztyn

Barbara Dobruń – Cegiełka

Doktor Basia ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu pedodoncji w wojewódzkim szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Jest uczestnikiem wielu kursów oraz konferencji z zakresu stomatologii dziecięcej. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zamienić wizytę u stomatologa we wspaniałą przygodę. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem małych pacjentów.
Aleksandra Frączak

Aleksandra Frączak

Doktor Aleksandra jest współzałożycielką oraz dyrektorem medycznym kliniki „Frączak Stomatologia Mikroskopowa”. Ukończyła z wyróżnieniem kierunek lekarsko- dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Zajmuje się wczesnodziecięcym leczeniem wad zgryzu dzieci. Indywidualnie i kompleksowo podchodzi do każdego problemu stomatologicznego. Ukończyła wiele kursów z zakresu ortodoncji, a także odbyła cykl szkoleń w Akademii Medycyny Estetycznej w renomowanej szkole Aesth Medic Trainings w Warszawie. Stale rozwija swoje umiejętności, co potwierdzają liczne certyfikaty.
dentysta dziecięcy Olsztyn

Katarzyna Dorochowicz

Doktor Katarzyna ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci w tym również w sedacji. Na pierwszym miejscu zawsze stawia komfort pacjenta, dlatego wizyty u Doktor Katarzyny są przyjemnością. Swój wolny czas chętnie spędza aktywnie na pieszych wędrówkach i podróżowaniu.

ZABIEGI PROFILAKTYCZNE:

 • Fluoryzacja polegająca na pokryciu powierzchni zębów dodatkową warstwą fluoru. Zapobiega ona próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybka i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.
 • Lakowanie polegające na uszczelnieniu bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy.
 • Higienizacja zębów polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.
gabinet stomatologiczny Olsztyn

ZABIEGI Z ZAKRESU STOMATOLOGII ZACHOWAWCZEJ:

 • Leczenie próchnicy polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu oraz sedacji wziewnej jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla dziecka.

ZABIEGI Z ZAKRESU PROTETYKI:

 • Korony stalowe na zęby mleczne stosowane w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany.

ZABIEGI Z ZAKRESU ORTODONCJI:

 • Leczenie aparatem wyjmowanym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Ortodonta dla dzieci Olsztyn pozwoli Twojemu dziecku na pełną personalizację aparatu, co skłoni go do regularnego korzystania.
 • Leczenie aparatem stałym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę.
 • Leczenie ortodontycznym utrzymywaczem przestrzeni – jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców.
stomatolog dziecięcy Olsztyn

ZABIEGI Z ZAKRESU CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ:

 • Ekstrakcja zęba mlecznego jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej. Stosuje się ją także w celu przeprowadzenia skutecznego leczenia ortodontycznego bądź, gdy mleczak utrudnia wyrzynanie się swojego stałego odpowiednika.
 • Plastyka wędzidełka polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka. Stosuje się ją w przypadku diastemy prawdziwej oraz ze wskazań logopedycznych.

Pogotowie stomatologiczne dla dzieci Olsztyn świadczy także szereg usług, które sprawdzą się u dorosłych. Oferujemy:

dentysta Olsztyn

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu stomatologicznym dzieci, skontaktuj się z nami. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 798 752 067 lub wypełniając formularz.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację!

Nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie celem doboru dogodnego terminu wizyty.

   

  Opinie Pacjentów

  Zobacz, co nasi Pacjenci mówią o usługach Frączak Stomatologia. Jesteśmy dumni z zapewniania wysokiej jakości opieki stomatologicznej. Przeczytaj poniższe opinie i dołącz do zadowolonych Pacjentów!
  Wojciech Frączak - ZnanyLekarz.pl
   

  100%

  zadowolonych pacjentów

  2500

  wykonanych koron i mostów

  450

  założonych implantów

  19

  lat doświadczenia